•AYAHUASCA, příběh o šamanském rituálu

    Tajemný nápoj indiánských šamanů vařený z „liány smrti“.  Šamanské rituály pro očištění těla, mysli i ducha. Psychotropní nápoj s obsahem DMT je používán více než 2 000 let v zemích jižní Ameriky při šamanských rituálech. Dnes už je o tomto nápoji známo mnoho informací. Já se skrze tento článek podělím o své zkušenosti s mým prvním rituálem.

RITUÁLY

    Ayahuasca se pije při šamanských rituálech většinou na klidných místech v přírodě, třeba v lese. Takový rituál vede zkušený šaman, který dohlíží na všechny účastníky, aby vše probíhalo tak, jak má. Síla  nápoje pramení ze síly rostlin použitých při jeho přípravě a pralesa, ze kterého pochází.

   PŘED RITUÁLEM JE POTŘEBA OČISTIT TĚLO. Můžete si pod tím představit na pár dní před rituálem vynechat maso, alkohol, sladkosti apod. V den rituálu je dobré hodně pít (než samotný rituál začne), postupně se připravovat meditacemi a jíst jen něco lehkého. Rituál většinou probíhá přes noc a Ayahuasca se pije několikrát v průběhu (2-3x).

MŮJ PŘÍBĚH

    S Ayahuascou jsem se poprvé setkala v roce 2016. Byl to pro mě neskutečně silný zážitek, díky kterého jsem pocítila obrovskou duševní pohodu, porozumění a vnesl nadhled do různých životních situací a do života samotného.  Rituál proběh v Česku v horách. Společně se mnou tam bylo i několik cizinců z Francie, Izraele apod. Zdaleka jsem nevěděla, co mě čeká.  Byla tam příjemná atmosféra a moc milí lidé. Obdivovala jsem okolní přírodu a seznamovala se s novým prostředím.

    Než samotný rituál začal, všichni jsme se oblékli do bílého oblečení. Ženy a muži byli každý na jedné straně v kruhu. Každý jsme dostali napít magického nápoje do kalíšku množství asi jako větší panák. Chuť Ayahuascy mi připomíná lékořici a jeho barva je mléčně hnědá. Poté jsme se usadili, šaman začal zpívat tradiční písně a pár lidí hrálo na hudební nástroje (djembe apod.).  

    Já jsem jen seděla, pozorovala okolí a sebe samotnou. Chvíli mi bylo horko, chvíli zima, chtělo se mi zvracet, ale ustála jsem to. V hlavě se mi honilo obrovské množství různých myšlenek. Celkově mi to uteklo velmi rychle, než přišla druhá dávka Ayahuascy. VŽDY SE PIJE S URČITÝM ZÁMĚREM, co chcete sami v sobě změnit, vyřešit.

     Druhou dávku jsem vypila se záměrem očištění mého fyzického těla. To se mnou docela zamávalo. Dlouhou dobu jsem strávila s hlavou v míse a probíhal tak proces čištění. Celá koupelna se semnou točila a já jsem měla velký problém vstát a jít zpět. Vždy jsem se zasekla u umyvadla, kde jsem na sebe jen dlouhou dobu koukala do zrcadla. Bylo to docela děsivé, ale přesto jsem sebrala svou vůli a došla zpět ke kruhu a ostatním. Tam byla energie nejsilnější.  Sice jsem nevstoupila dovnitř, ale seděla jsem na zemi vedle něj a stával se ze mě pouhý pozorovatel.

Třetí dávka byla velice malá. Poté jsem se zabalila do deky a odpočívala, až jsem usnula. Ráno už byli všichni vzhůru a plní energie, společně snídali, povídali si a užívali si té výjimečné chvíle.

NÁVRAT

    Po návratu domů se nic nezměnilo a zároveň vše bylo jiné. Za pár dní jsem absolvovala kurz kreslení mandal a pak jsem vše pochopila. Ayahuasca na nás má dlouhodobé účinky a i v našem těle zůstává ještě několik měsíců po rituálu. Během několika měsíců mi do života přicházeli velice zvláštní a inspirativní lidé, absolvovala jsem regresní terapii a snad každý týden chodila na zajímavé přednášky osobním rozvoji. Dalo by se říct, že se můj život stal lepším. Dostala se mi do těla velká láska a takové pochopení pro věci, co se v životě dějí. Najednou jsem rozuměla proč, co a jak se děje a věděla jsem, že VŠE MÁ SVŮJ VYŠŠÍ SMYSL.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *