Pokud se chystáte na cesty, chcete být připraveni a na nic nezapomenout, tento článek je přesně pro vás. Zjistíte nejen, co si s sebou zabalit, ale co je potřeba řešit dopředu před cestou.

Aktuálně je největší problém cestovatelů neustále měnící se podmínky a opatření. Všichni jsou zmatení a nikdo pořádně neví co a jak. Dozvíte se, na co si dát pozor, kam se obrátit a kde hledat potřebné informace.

Každý den je plný nových příležitostí. Je jen na vás, co budete dělat a jak ho prožijete. Každý z nás má určité návyky, které v průběhu dne dělá. Právě tyto činnosti usměrňují váš den, týden, měsíc až nakonec samotný život.

Paradoxně jsem se minimalismu naučila během svých cest, kdy jsem s sebou vždy tahala všechno možné harampádí, které jsem nikdy nepoužila, někdy ještě ke všemu ztratila. Teď se ale řídím heslem „méně věcí, více zážitků“. Tipy najdete uvnitř článku.

Ahoj, já jsem Pavlína

Jsem cestovatelka tělem i duší, ráda poznávám nová místa, lidi a taky jinou kulturu. Projela jsem si na vlastní pěst už pár zemí, studovala jsem půl roku ve Španělsku a třeba minulý rok jsem více než měsíc strávila na cestách v Kolumbii. Do světa mě to táhne hlavně za dobrodružstvím a vystoupením ze stereotypu. Láká mě navštívit země, které nejsou zrovna turistickými destinacemi. V mých článcích se s vámi podělím o své zkušenost, příběhy z cest a tipy, kam se třeba můžete vydat.

cropped-Navrh-bez-nazvu.png

Zážitky z cest