Téma koronaviru je už na denním pořádku. Možná si nikdo z nás neumí ani představit, jak velký dopad to má a bude mít do budoucna na naši ekonomiku, psychiku a další. Co se týče cestování a turismu, který je někdy až masový, mnoho států je velmi závislých na turistickém průmyslu a je to pro ně velmi těžké se udržet.
KOLOBĚH PENĚZ SE NEZASTAVIL
Je na nás, jestli pustíme i své peníze do oběhu, nebo je budeme spořit. Já jsem toho názoru, že by si měl každý najít svou rovnováhu v těchto dvou bodech. Kdyby si všichni své peníze jen šetřili a neutráceli by, zároveň by všichni krachovali, protože by pak peníze v oběhu nebyly.
PROTO SE NEBOJTE A VYRAZTE ZA DOBRODRUŽSTVÍM!
Nicméně, přestože se situace pomalu lepší, OPATŘENÍ PŘETRVÁVAJÍ A HLAVNĚ SE NEUSTÁLE MĚNÍ, a to je ten hlavní problém. Je to pořád dokola, udělat si test, či nikoliv. Nikdo pořádně neví, všude je to jinak a každý tvrdí něco jiného. V tomto článku vám poradím na co si dát pozor a co dělat, když si nebudete jistí, jak postupovat dále. Není to ale nic, co by nás cestovatelé mělo odradit, ale právě naopak.
V TÉTO DOBĚ MÁME PŘÍLEŽITOST NAVŠTÍVIT SPOUSTU ÚŽASNÝCH MÍST S MÉNĚ TURISTY.
Dovolenkáři, kteří párkrát do roka vyrazí na odpočinkovou dovolenou, možná uvítají to, že si letos zajedou někam k nám do ČR. Je to skvělá příležitost, jak lépe poznat samotné Česko. Jiní z nás už to ale po tom roce doma nemůžou vydržet a ať se opatření mění, nebo ne, vyráží ven do terénu. Právě pro vás je tento článek, ve kterém se dočtete, jak získat potřebné informace a podle čeho se především řídit.
PŘED CESTOU
TESTOVÁNÍ A FORMULÁŘE
TESTOVÁNÍ NA LETIŠTÍCH
Pokud se necháte testovat na letišti, což je asi nejlepší možnost, kterou máte zároveň po cestě, dorazte na něj s předstihem (čekací doba může být odlišná). Tyto informace můžete najít na webu daného letiště. Odhadem ale počítejte s tím, že přijedete na letiště ještě o hodinu dříve.
Pokud tam bude dlouhá fronta a vy nemáte dostatek času, požádejte zkrátka někoho před vámi, zda by vás nepustil před sebe, aby vám neuletělo letadlo. Existují také expresní testování, které je o něco dražší, ale výsledek máte dříve (někdy se vám to vyplatí si připlatit za test, než pak kupovat novou letenku).
Dále je do některých zemí povinné vyplnit PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ, nezapomeňte na něj. Někdy jej kontrolují přímo při vstupu do letadla, jinde vám ho dají vyplnit na místě pouze papírově. Taky se může stát, že ho po vás nebude nikdo chtít. Nezapomeňte na načasování, protože některé formuláře se musí vyplňovat s předstihem (např. 1-3 dny před začátkem cesty). Odkaz na příjezdový formulář najdete na oficiálních stránkách ministerstva dané země, někdy může být ale i na webu MZ ČR.
NA ZÁVĚR
Jsem cestovatelka tělem i duší, ráda poznávám nová místa, lidi a taky jinou kulturu. Projela jsem si na vlastní pěst už pár zemí, studovala jsem půl roku ve Španělsku a třeba minulý rok jsem více než měsíc strávila na cestách v Kolumbii. Do světa mě to táhne hlavně za dobrodružstvím a vystoupením ze stereotypu. Láká mě navštívit země, které nejsou zrovna turistickými destinacemi. V mých článcích se s vámi podělím o své zkušenost, příběhy z cest a tipy, kam se třeba můžete vydat.
Pingback: JAK SE PŘIPRAVIT NA CESTU DO ZAHRANIČÍ - One girl on the way