NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE EVROPY

cropped-Navrh-bez-nazvu.png

Celé léto je před námi a spousta z vás teď často po delší covidové pauze vyráží někam za sluníčkem k moři. Většinou cestuju někam do tepla a přestože je spousta mých cest hlavně poznávacích, kdy pořád něco objevuju, tak i přesto s udělám alespoň jeden odpočívací den ideálně někde na pláži (většinou je to víc než den, když mám čas). Nejraději  mám menší a odhlehlejší pláže, kde nebývá tolik lidí jako třeba na plážích ve městě (mám i pár oblíbených městských pláží). Jaké jsou ty nejkrásnější pláže v Evropě? Prozradím vám, které pláže se mi nejvíce líbily, v čem jsou unikátní  a jak se k nim dostanete. 

 
Navagio beach, Zakynthos
Navagio beach, Zakynthos
Řecký ostrov Zakynthos patří každé léto k velmi navštěvovaným destinacím v Evropě. Najdete tady krásné pláže, v moři plavou karety a okolo je spousta malých ostrůvků, na které se můžete dostat třeba půjčenou lodí.
Navagio beach, Zakynthos
Navagio beach, Zakynthos
PLÁŽ NAVAGIO ( Shipwreck Beach)

Fenoménem ostrova je magická pláž s bílým pískem (díky vápenci), na kterou se dostanete pouze lodí. Na pláži se nachází vrak pirátské lodi Panagonis, která tady ztroskotala v roku 1980. Díky světlému písku je tady snad nejazurovější moře, jaké jsem kdy viděla. Návštěva této pláže určitě stojí za to. Pokud byste tuto malebnou pláž chtěli vidět i z výšky, o kousek dál se nachází i menší vyhlídka, odkud je krásný výhled.

Navagio beach, Zakynthos
Vrak lodi na pláži Navagio
JAK SE TAM DOSTAT?

Všude na ostrově uvidíte spoustu lákadel na výletní plavby lodí, kdy téměř všechny míří sem. Určitě zkuste smlouvat, nebo se sami dopravte do jednoho z přístavů (Porto Vrómi ,Agios Nikolaos, Skinari) odkud lodě vyplouvají. Lodě vás nejen zavezou na pláž, ale po cestě vám taky ukážou jeskyně u útesů a zastaví vám i v menších zátokách, kde si můžete zaplavat téměř sami a bude to tak pro vás skvělý zážitek.

2. PLAYA DE SES ILLETES, FORMENTERA

PLAYA DE SES ILLETES, FORMENTERA
Baleárské ostrovy nejsou jen Mallorka, Menorca a Ibiza, ale právě u Ibizy je i malinký ostrov Formentera, na který se dostanete pouze lodí/trajektem z Ibizy, takže turistů zde není mnoho. Formentera na rozdíl od živé Ibizy nabízí více klidu a odpočinku, kde se budete cítit jako v Karibiku. Pláže s bílým pískem a azurové moře je všude okolo vás. 
 
Osobně jsem Formenteru navštívila úplně mimo sezonu v březnu a byla to fakt nádhera. Nikde nikdo, byli jsme tam sami. Přestože jsem na Ibize byla po několikáté, o malém ostrůvku Formentera jsem poprvé slyšela až tehdy. Jsou tady nádherné pláže, chodníčky, krásně modré a čisté moře. Takový malý zapomenutý kousek země.
PLAYA DE SES ILLETES, FORMENTERA
PLAYA DE SES ILLETES, FORMENTERA
PLAYA DE SES ILLETES, FORMENTERA
PLAYA DE SES ILLETES, FORMENTERA
Formentera
JAK SE TAM DOSTAT?

Pokud se chcete podívat na konkrétní lodní spojení, odkaz ZDE>>.

3. PLAYA LA CONCHA- SAN SEBASTIAN, ŠPANĚLSKO

PLAYA LA CONCHA- SAN SEBASTIAN
PLAYA LA CONCHA- SAN SEBASTIAN
Španělsko je pro mě druhým domovem a má spoustu krásných pláží. Při mé úplně první návštěvě jsem jeho část projela stopem a potom jsem díky studiu mohla půl roku žít ve Valencii. Podnikla jsem také roadtrip od moře až k oceánu a úplně neplánovaně jsem se dostala i do města San Sebastian, které se nachází pouhých 20 km od Francie. 
 
Už v minulosti patřilo město ke kosmopolitním místům Evropy a navštěvovali ho mnozí šlechtici. Díky tomu bylo velmi bohaté a najdete tady tak v dnešní době spoustu krásných památek a obdivuhodné architektury.
 
Přestože pláž La Concha je na okraji města, nabízí velký prostor pro klidný odpočinek, koupání v oceánu a k tomu nádherný výhled na protější ostrůvek Santa Klara (možnost výletu lodí). Nedaleko pláže je také dlouhá promenáda podél pobřeží a vyhlídka u majáku, ze které vidíte divoký oceán a zelené útesy široko daleko. Pro mě je tedy rozhodně jednou z nejkrásnějších pláží Evropy.
PLAYA LA CONCHA- SAN SEBASTIAN
PLAYA LA CONCHA- SAN SEBASTIAN
SAN SEBASTIAN, ISLA DE SANTA KLARA
Isla de Santa Klara (vzadu pláž La Concha)
SAN SEBASTIAN
San Sebastian, byhlídka nedaleko pláže La Conchca

4. IBIZA, CALA D' HORT

IBIZA, CALA D' HORT

Ibiza není jen ostrov nočního života, ale také krásné přírody. Pobyt tady doporučuji na začátku nebo na konci sezony, kdy je tady o něco méně lidí. Ibiza má spoustu různých zákoutí a malých malebných pláží. Jedna z nich je přece jen něčím ojedinělá. Nabízí totiž úžasný výhled na malý skalnatý ostrov Es Vedra, který je přírodní rezervací a často je také nazýván jako Bílý ostrov lásky. 

Zajímavostí je, že podle legend a pověstí je na ostrově působí energie jako třeba na Stonehenge, která k sobě přitahuje lodě.

IBIZA, CALA D' HORT
IBIZA, CALA D' HORT

Během letní sezony je tady spoustu lidí a já se jim vůbec nedivím. Ten výhled je úžasný. U pláže je i restaurace a kousek dál i úžasná vyhlídka na skále, kde se večer prodává mojito a lidi tam mají menší venkovní party.  

Hned při své první návštěvě Ibizy, kterou jsem pojala tak trochu low cost, jsem na této pláži strávila noc na zahradním lehátku. Tato fotka vznikla úplnou náhodou, fotil ji kamarád, když jsem se hned po probuzení jen koukala na tu nádhernou podívanou. 

Nejde jen o pláž a krásný výhled, ale toto místo je opravdu kouzelné i s jeho okolím.

JAK SE TAM DOSTAT?

Na tuto pláže je nutné dojet vlastním autem. Na ostrově je mnoho půjčoven aut a je to i nejlepší způsob, jak se po ostrově dopravovat, protože spoustu míst je od sebe daleko vzdálených.

5. LANZAROTE, PLAYA DE LOS CICLOS

LANZAROTE, PLAYA DE LOS CICLOS
LANZAROTE, PLAYA DE LOS CICLOS

Ostrov Lanzarote je jedním z Kanárských ostrovů, které náleží ke Španělsku, ale nachází se v Atlantském oceánu nedaleko od marockého pobřeží. Obecně mají Kanárské ostrovy hodně co nabídnout, ať už jsou to sopky, lávové údolí nebo vavřínové pralesy, mají také jedineční pláže s černým pískem. 

Jednou z nich je i menší pláž poblíž NP Timanfaya, na které najdete nejen lávový písek a kameny, ale také olivíny. Na pláži se nachází i mořská laguna, která má zelenou barvou díky mikroorganismům, které se v ní nachází. Tato pláž je jednou z ikon tohoto ostrova. 

Většina lidí sem jezdí na vyhlídku, ze které uvidí mořskou lagunu, ale málo lidí se sem jezdí koupat. Díky tomu je skvělým místem pro plážování.
 
Pokud by vás Kanárské ostrovy zajímaly více, podívejte se na článek o Lanzarote s tipy pro cestovatele nebo na zajímavosti o Kanárských ostrovech ZDE>>.
JAK SE TAM DOSTAT?

Na tuto pláže se dostanete pouze autem, které musíte nechat u cesty (viz mapa). Z druhé strany pláže ( od vesnice El Golfo) je vyhlídka, od které se dolů nedá sejít.

Vyhlídka El Golfo, Lanzarote
Vyhlídka El Golfo, Lanzarote
LANZAROTE, PLAYA DE LOS CICLOS

NA ZÁVĚR

V Evropě je spoustu nádherných pláží v nejrůznějších zemí. Tady s vámi sdílím místa, kde jsem sama byla a moc se mi tam líbilo. A jaké jsou nejkrásnější pláže v Evropě pro vás? Pokud máte i vy svou oblíbenou pláž, budu ráda za vaše tipy!:)

cropped-Navrh-bez-nazvu.png

Související články

cropped-Navrh-bez-nazvu.png

Cestuj se mnou

2 názory na “NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE EVROPY”

  1. Pingback: •IBIZA low cost - One girl on the way

  2. Pingback: JAK NA LEVNÉ LETENKY - One girl on the way

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *