•IBIZA low cost

Tajuplný ostrov, na kterém se člověk cítí jako v Karibiku, je obklopen skvělou atmosférou a v hlavní sezoně je to jeden nekončící večírek. Kromě toho tam jsou  neuvěřitelné přírodní krásy a kouzelné západy slunce. Ta úžasná atmosféra se těžce popisuje slovy, ale za sebe můžu říct, že jsem si Ibizu natolik zamilovala, že kdykoliv mám tu možnost, vracím se tam pořád dokola a dokola a pokaždé je to parádní! 

Přes den si užíváte sluníčka, krásných pláží a party v každém větším baru. Večer si můžete zajít do několika vyhlášených klubů, jako třeba Ushuaia, Amnesia a taky největší klub na světě Privilege, kam se vejde až 10.000 lidí. V sezóně tady každý týden vystupují DJ hvězdy jako Martin Garrix, David Guetta, Kygo a další. Opravdu se tu nenudíte a zaručeně vždy tady poznáte pár skvělých lidí.

Související články

cropped-Navrh-bez-nazvu.png
Západ slunce v San Antoniu
Old town Ibiza
Ushuaia klub

Poprvé na Ibize

Není to zas tak dávno, co jsem na Ibizu před pár lety přiletěla úplně poprvé. Byla asi 1 hodina ráno a já jsem si vzala neskutečně drahého taxíka z letiště do města San Antonio, kde bydlela a pracovala kamarádka kamarádky, u které jsem měla domluvený nocleh. Pracovala v baru, kam jsem ji přišla navštívit a hned jsem se seznámila i s dalšími Čechy, se kterými se vídám dodnes.

Hned jsme zašli pro flašku vína a vydali se na pláž. Zažili jsme spolu spoustu úžasných společných dobrodružství nejen na Ibize. Ten večer jsem byla hodně vyčerpaná z cesty a oni zrovna šli na nějakou party, na kterou jsem tehdy nešla a dodnes lituju.

Celkově ta první návštěva Ibizy byla docela lowcost. Měli jsme půjčené auto (od jednoho kluka z baru, protože v půjčovně by nám ho nepůjčili kvůli věku), vyzvedli jsme ostatní spolucestovatelé a jeli jsme přespat na skalnaté pobřeží v zátoce Punta Galera. Ráno jsme si zacvičili jógu, zaplavali si v azurovém moři a vydali se dál.

Vlastně jsme se jen flákali všude možně po ostrově. Navštívili jsme pár pláží, vyhlídku se západem slunce a u toho jsme pili litry Sangríi. Na pláži jsme taky spali a ráno jsme se budili s krásným výhledem na skalnatý ostrůvek Es Vedru. 

950d9649-605e-45ea-8397-cc2e1178482a
Spaní pod širákem (v pozadí Es Vedra)

Jak zvládnout Ibizu i LOW COST

Tady máte pár tipů jak ušetřit. Samozřejmě je možné ušetřit i více, třeba stopováním apod. Záleží jak moc času máte a jaké jsou vaše finanční možnosti. 

  1. PŮJČENÍ AUTA

Ostrov je malý, ale i tak je ideální je si půjčit auto. Výhodou auta je, že v něm  můžete přespat a máte v něm i malé zázemí. Cena půjčení auta je cca 40 € na den.

Pravidla pro půjčení jsou podobné jako v jiných půjčovnách. Některé půjčovny mají více poboček a vy tak můžete vrátit auto na jiné pobočce.

      2. JÍDLO A PITÍ

Stravu můžete vyřešit v jakémkoliv supermarketu. Pokud nemáte moc velký rozpočet, nedoporučuji si kupovat alkohol v barech (můžete zaplatit třeba i 17 € za pivo). Supermarkety bývají ve větších městech. V menších už jsou spíše menší stánky, které mívají přirážku.

      3. UBYTOVÁNÍ

Občas se dá sehnat ubytování v hostelech a přes Airbnb. Já jsem většinou byla ubytovaná v Hostal Sunset Ibiza v San Antoniu. Bylo to vždy jedno z nejlevnějších ubytování přímo ve městě s dobrou dostupností.

Další alternativou je spaní venku, třeba na pláži pod širákem (když máte štěstí, tak můžete spát na nějakém lehátku). My jsme spali např. na skalnatém pobřeží Punta Galera a Cala d´ Hort v blízkosti Es Vedry. Je možné si předem najít, kde jsou i sprchy na pláži apod.

     4. KLUBY A NOČNÍ ŽIVOT

Pokud jedete lowcost a chcete někam do klubu, počítejte +- 30-50 € za vstup. Pití uvnitř klubu je dost drahé, i voda (2 dcl za 9 €). Vodu z kohoutku nedoporučuji pít, je teplá a slaná (ano, vyzkoušela jsem to taky).

Kam vyrazit

 Z památek určitě stojí za návštěvu HISTORICKÉ JÁDRO IBIZA TOWN. U něj je i krásný přístav, odkud také jezdí trajekty k okolním ostrovům (Formentera, Mallorca, Menorca), ale i do Španělska (nejbližší přístav je v Grau de Gandía).

 Z míst mám nejraději už zmíněnou skalnatou zátoku PUNTA GALERA Od parkování je to ještě kousek pěšky, ale dá se to zvládnout i v žabkách. Není tam písek, ale jen skály (jde tam v pohodě dát deka a ležet). Nachází se zde taky místo, kde žije český poustevník. Má tam posezení a za nějaké € vám uvaří třeba čaj.

 Pro sledování západu slunce je to jednoznačně ES VEDRA. Skalnatá vyhlídla s výhledem na chráněné území skalnatého mini ostrůvku. V létě zde bývá spoustu lidí, hraje tam hudba a je tam i improvizační stánek s koktejly (viděla jsem tam dokonce i nějakou přinesenou starou židli). Poblíž se nachází Cala d´Hort, typická pláž, lehátka, slunečníky a restaurace. Je docela velká, tak je tady obvykle i více lidí.

 Menší pláž Cala Salada a Cala Gracioneta jsou v letním období hodně vytíženy, nemusí být ani kde zaparkovat. Jsou to další krásné maličké zátoky s průzračně čistou vodou. 

Punta Galera
Punta Galera
Es Vedra

2 názory na “•IBIZA low cost”

  1. Pingback: DOBRODRUŽSTVÍ NA TENERIFE - One girl on the way

  2. Pingback: DOBRODRUŽSTVÍ NA TENERIFE - One girl on the way

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *