IBIZA low cost

     Tajuplný ostrov, na kterém si cítíte jako v Karibiku, který je obklopen neuvěřitelnými přírodními krásami, jedinečným nočním životem a plný skvělých lidí. Ta úžasná atmosféra se těžce popisuje slovy, ale mohu říct, že jsem si Ibizu natolik zamilovala, že kdykoliv mám tu možnost, vracím se tam pořád dokola a dokola a pokaždé je to úplně nové.
     Co jsem vypozorovala, funguje to tam tak, že přes den si užíváte sluníčka, krásných pláží a party v každém větším baru. Večer si můžete zajít do několika vyhlášených klubů, jako třeba Ushuaia, Amnesia a taky největší klub na světě Privilege, kam se vejde až 10.000 lidí. V sezóně tady každý týden vystupují DJ hvězdy jako Martin Garrix, David Guetta, Kygo a další. Opravdu se tu nenudíte a zaručeně vždy tady poznáte pár skvělých lidí.

Poprvé na Ibize

Není tomu tak dávno, co jsem poprvé v roce 2018 navštívila Ibizu. Přiletěla jsem asi někdy v 1 ránu, vzala si neskutečně drahého taxíka a dojela do města San Antonio na druhé straně ostrova od letiště. Tehdy jsem dostala od kamarádky kontakt na jednu slečnu z Česka, která pracuje v nějakém baru, a mohla bych u ní přespat do dalšího dne, než dojedou ostatní. Vydala jsem se tedy do baru. Když jsem viděla jak hezky tam jsou lidi oblečení a upravení, v křoví jsem se převlíkla ze svých pohodlných tepláků, aby mě tam vůbec pustili.

Přišla jsem do baru a najednou tam byla super skupinka Čechů. Vydali jsme se na pláž dát si víno a odpočinout si. Bylo to neuvěřitelné. Hned jsme si padli do oka a jsme přátelé dodnes. Zažili jsme spolu spoustu úžasných společných dobrodružství nejen na Ibize. Ten večer jsem byla hodně vyčerpaná z cesty a oni zrovna šli na nějakou party, na kterou jsem tehdy nešla a upřímně toho dodnes lituju.

    Moje první návštěva Ibizy byla docela lowcost. Měli jsme půjčené auto (od jednoho kluka z baru, protože v půjčovně by nám ho nepůjčili kvůli věku), vyzvedli jsme ostatní spolucestovatelé a jeli jsme přespat na skalnaté pobřezí v zátoce Punta Galera. Ráno jsme si zacvičili jógu, zaplavali si v azurovém moři a vydali se dál. Vlastně jsme se jen flákali všude možně po ostrově. Navštívili jsme pár pláží, vyhlídku se západem slunce a u toho jsme pili litry Sangríi a jedli dobroty z Lídlu. Na pláži jsme taky spali a ráno jsme se budili s krásným výhledem na skalnatý ostrůvek Es Vedru. 

Taky nám tam vykradli auto (dodnes je nám to záhadou), které bylo bez jakéhokoliv poškození, a zmizely pouze drahé věci kamaráda, který tam měl drahý foťák, notebook a další věci. Španělská policie nemluví moc anglicky a tak nám docela dlouho trvalo sepsat vůbec nějaký protokol. Kamarád tak odjížděl jen s hadrovou taškou, kde měl svých 5 švestek, které měl zrovna na pláži, když nám auto vykradli. O tom ale třeba někdy příště. Tehdy byla Ibiza jen jednou malou zastávkou z našeho tripu po Španělsku. 

Low cost na Ibize

   Tady máte pár tipů jak ušetřit. Samozřejmě je možné ušetřit i více, třeba stopováním apod. Záleží jak moc času máte. Pokud jedete na Ibizu třeba jen na pár dní, stojí za to se podívat na všechna ta kouzelná místa když už jste tady.

    Ideální je si půjčit auto, protože všechna ta krásná místa nejsou moc blízko u sebe. Navíc v autě můžete přespat, popř. máte nějaké malé zázemí. Cena půjčení auta je cca 40 € na den. Aby vám jej půjčili, musíte mít řidičák minimálně 2 roky (ve většině půjčoven).

    Jídlo a pití můžete vyřešit v jakémkoliv supermarketu. Pokud nemáte moc velký rozpočet, nedoporučuji si kupovat alkohol v barech (můžete zaplatit třeba i 17 € za pivo).

    Spaní na pláži pod širákem, když máte štěstí, tak můžete spát na nějakém lehátku. My jsme spali např. na skalnatém pobřeží Punta Galery a Cala d´ Hort v blízkosti Es Vedry. Je možné si předem najít kde jsou i sprchy apod.

    Pokud jedete lowcost a chcete někam do klubu, počítejte +- 30-50 € za vstup. Pití uvnitř klubu je dost drahé, i voda (2 dcl za 9 €). Vodu z kohoutku nedoporučuji pít, je teplá a slaná (taky jsem se jí zkoušela napít).

Pár tipů kam se rozhodně musíte podívat

    Z památek určitě stojí za návštěvu historické jádro Ibiza Town. U něj je i krásný přístav, odkud také jezdí trajekty k okolním ostrovům (Formentera, Mallorca, Menorca), ale i do Španělska (nejbližší přístav je v Grau de Gandía).

    Z míst mám nejraději už zníměnou skalnatou zátoku Punta Galera. Od parkování je to ještě kousek pěšky, ale dá se to zvládnout i v žabkách. Není zde písek, ale pouze skály (jde tam v pohodě dát deka a ležet). Nachází se zde taky místo, kde žije český poustevník. Má tam posezení a za nějaké € vám uvaří třeba čaj.

    Pro sledování západu slunce je to jednoznačně Es Vedra. Skalnatá vyhlídla s výhledem na chráněné území skalnatého mini ostrůvku. V létě zde bývá spoustu lidí, hraje tam hudba, je tam improvizační stánek s koktejly. Viděla jsem tam dokonce i nějakou přinesenou starou židli. Poblíž se nachází Cala d´Hort, typická pláž, lehátka, slunečníky a restaurace. Je docela velká, tak je tady obvykle i více lidí.

     Menší pláž Cala Salada a Cala Gracioneta jsou v letním období hodně vytíženy, nemusí být ani kde zaparkovat. Jsou to další krásné maličké zátoky s průzračně čistou vodou. 

    Na závěr při odletu do Barcelony jsme ztratila letenku a lítala po celém letišti tam a zpět a nevěděla jsem co dělat. Měla jsem těžký batoh, bylo hrozné vedro a po dopití zbylé Sangríi, kterou bychom nevyhodili, jsem dostávala malý infarkt. Nakonec jsem pak zašla k nějakému okýnku společnosti, se kterou jsem měla letět a ti mi naštěstí na základě pasu vytiskli novou letenku. Přiběhla jsem ke kontrole, kde na mě hodný pán počkal (vysvětlovala jsem mu předtím svůj problém s nadějí, že bude vědět co mám dělat) a těsně za mnou uzavřel kontrolní vstup. Při kontrole mi ale našli v batohu neznámé objekty, tak jsem celý ten svůj do plna narvaný batoh musela vybalovat, protože jsem zapomněla, že v něm mám schované 3 kamínky z pláže. Tak tak jsem si posbírala veškeré haraburdí a běžela jako o závod k gatu. Tam jsem jako poslední cestující nastoupila a úspěšně jsme odletěli.

1 názor na “IBIZA low cost”

  1. Pingback: DOBRODRUŽSTVÍ NA TENERIFE - One girl on the way

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *