INSPIRACE | ŽIVOT | CESTOVANÍ

    Miluju život plný spontánního dobrodružství a cestování. V dnešní
době máme nespočet možností a příležitostí, kam se můžeme vydat. Chci vám pomoct odhodlat se a sebrat odvahu plnit si své sny a najít si tu svou cestu. Ukázat vám, že jde cestovat jednoduše, přestože máte třeba hodně práce a naopak málo času a peněz. Zkrátka nehledat si důvody něco neudělat, ale naopak proč ano!

     Udělat krok mimo váš stereotyp a zkusit něco nového. Tak se dělají zážitky,
které vám zůstanou do konce života. Některé z nich budou úžasné a plné radosti,
jiné si budete pamatovat, protože třeba něco nebude zrovna podle plánu.
Nikdy nezapomenu na to, jak mi uletělo letadlo, uplavala loď, byla jsem ztracená a
bez peněz. S humorem však na všechny ráda vzpomínám. Právě i díky takovým
zkušenostem vám chci ukázat to, že ať vás na vaší cestě potká cokoliv, je třeba si
zachovat chladnou hlavu a především klid v duši.

 

DO KOLUMBIE-pro cestovatele

Jižní Amerika prozatím nepatří k běžným turistickým cílům, proto si stále zachovává svou „divokost“, která mnohé cestovatele láká. Naplánovat cestu do Kolumbie bez cestovky pro některé může být složité, ale určitě to stojí za to. Ušetříte nejen spoustu peněz, ale hlavně budete pánem svého času. Potřebné informace k vaší cestě najdete v tomto článku.

BEZPEČNOST V KOLUMBII

Bezpečnost je při cestování na prvním místě. Kolumbie je díky své minulosti vnímána jako ne zrovna bezpečná země. Člověk musí být ostražitý a dávat si pozor vždy a všude, protože kriminalita je ve všech zemích. Pokud se však chystáte navštívit Kolumbii, doporučuji dodržovat 5 pravidel, díky kterým se nebezpečí můžete vyhnout a o kterých se dočtete právě v tomto článku.

JAKÝ JE ŽIVOT V KOLUMBII?

Poslední dobou mě mnohem více lákají neznámé země, kam tolik turistů a cestovatelů zrovna nejezdí. To je jeden z důvodů, proč jsem vydala do Kolumbie. Po měsíčním putování jsem zpět a otázku, JAKÝ JE ŽIVOT V KOLUMBII ,dostávám asi nejčastěji. Je o lidech, o rozdílných návycích a o tom, co mě to naučilo. Snad vám těchto pár řádku Kolumbii alespoň trochu přiblíží.

CESTOVÁNÍ V DOBĚ KORONAVIROVÉ

Aktuálně je největší problém cestovatelů neustále měnící se podmínky a opatření. Všichni jsou zmatení a nikdo pořádně neví co a jak. Právě v tomto článku se dozvíte, na co si dát pozor, kam se obrátit a kde hledat potřebné informace. Určitě by to ale neměl být důvod nikam nejet, takže si sbalte kufry a hurá za dobrodružstvím!

Po stopách minulosti JIŽNÍ AMERIKY

Jižní Amerika taková, jakou ji známe dnes, má hluboké kořeny v počátku kolonizace. obyvatel. Mám pocit, že se globálně ví o spoustě genocidách, bojích o území, otroctví a podobných, ale to, že v Jižní Americe se dělo snad úplně všechno, to už si spojuje málokdo. Alespoň něco málo se vám pokusím nastínit právě v tomto článku.

JAK SE PŘIPRAVIT NA CESTU DO ZAHRANIČÍ

Pokud se chystáte na cesty, chcete být připraveni a na nic nezapomenout, tento článek je přesně pro vás. Paradoxem je, že za pár dnů odlétám na několik týdnů do Jižní Ameriky a jedné, co mám, jsou letenky a očkování. Každopádně určitě na nic nezapomeňte a nepodceňte přípravu. Já už se jdu na to taky vrhnout.

SKRYTÉ KRÁSY ALBÁNIE

Navštívit zemi, která není přehlcená novodobým turismem je dnes už něco výjimečného, ale ne nemožného. Právě Albánie nabízí nedotčenou a zachovanou kulturu a mnoho přírodních krás. Od začínajících Alp, přes ledovcová jezera až ke krásným plážím s azurovým mořem. Pokud vás láká jet někam, kam zrovna moc lidí nejezdí, máte jedinečnou příležitost. O našem dobrodružství si můžete přečíst v článku.

AYAHUASCA- příběh o šamanském rituálu

Šamanské rituály dnes již není nic tajného a skrývaného. Lidé čím dám tím více vyhledávají kontakt a spojení s přírodou, a to hlavně v posledních letech. Abyste se zúčastnili rituálu nemusíte jezdit do deštných pralesů, protože v dnešní době je možné jej navštívit třeba i u nás v Česku.

DOBRODRUŽSTVÍ NA TENERIFE

Ve shonu studentského života před státnicemi se našlo pár volných dnů, které jsem se rozhodla procestovat na Kanárských ostrovech. Přestože nebylo tolik času, kolik bych chtěla, i tak se mi povedlo je prožít neuvěřitelným dobrodružstvím, které začíná v baru ve Vídni, kde jsem strávila noc, protože letadlo letělo až v 6 ráno.

O MINIMALISMU -speciálně pro bordeláře na cestách

Paradoxně jsem se minimalismu naučila během svých cest, kdy jsem s sebou vždy tahala všechno možné harampádí, které jsem nikdy nepoužila, někdy ještě ke všemu ztratila. Tímto článkem se s vámi podělím o svou zkušenost, která vám může pomoci na vašich cestách.

IBIZA LOW COST -poprvé na Ibize

Tajuplný ostrov, na kterém si cítíte jako v Karibiku, který je obklopen neuvěřitelnými přírodními krásami, jedinečným nočním životem a plný skvělých lidí. Ta úžasná atmosféra se těžce popisuje slovy, ale mohu říct, že jsem si Ibizu zamilovala na první pohled.

3 NÁVYKY PRO LEPŠÍ ŽIVOT

Každý den je plný nových příležitostí. Je jen na vás, co budete dělat a jak ho prožijete. Každý z nás má určité návyky, které v průběhu dne dělá. Právě tyto činnosti usměrňují váš den, týden, měsíc až nakonec samotný život. Přináším vám 3 návyky, které jsem si za poslední rok udělala a hodně mi pomohly.

cropped-Navrh-bez-nazvu.png
cropped-Navrh-bez-nazvu.png

Zážitky z cest